Godt klaret! Dit telefonnummer er nu godkendt.

Hus i Elburg, Holland - hos Hanneke en Martijn

166
GP/døgn
  • ID og adresse er blevet godkendt
  • Telefonnummer er blevet godkendt
  • E-mailadresse er blevet godkendt
Hus
Andet hjem
Sover 5
3 Soveværelser
1 Badeværelse
65 m²
Se sovepladser

Bliv medlem

Bliv medlem af fællesskabet for 1.190 kr og foretag så mange boligbytter som du har lyst til et helt år.

Læs mere

Beskrivelse

Hanneke en Martijn har beskrevet sit hjem på hollandsk, tysk, engelsk.

Derfor vil du elske denne bolig

Knus, gezellig en voorzien van alle gemakken. Ons huisje in de historische binnenstad is een belevenis. In een rustig hoekje met uitzicht op de kerktuin waant u zich in een andere wereld. Terwijl u 50 meter verderop kunt genieten van de vaak bruisende binnenstad met gezellige winkeltjes en terrasjes.

In de binnenstad mag u 1 uur parkeren met een blauwe kaart. Daarna kunt u de auto gratis parkeren op de grote parkeerplaats buiten de stad op ca. 100m.

Het huisje heeft een keuken met een tafel voor 4 personen. Eventueel kan een 5e persoon aanschuiven. De keuken is voorzien van koelkast met kleine vriezer en een combimagnetron en een broodrooster en soda stream apparaat. Koffie zet u nostalgisch met een percolator.

Beneden is een knusse woonkamer een toilet en een inloopkast waar ook een wasmachine en droger staat.

Op de bovenverdieping zijn een overloop een kleine was ruimte met douche hoek en drie slaapkamertjes. Een slaapkamer heeft een bed van 140x200cm. De andere slaapkamer heeft een bed van 140x190cm en de derde kamer heeft 2 bedden van 80x200cm.

Derfor vil du kunne lide dette område

Elburg is een historische stad. Binnen de muur waant u zich terug in de tijd. Smalle steegjes en mooie historische panden wisselen zich af. In het centrum zijn leuke winkeltjes en heel veel terrasjes. Als u de poort doorgaat komt u bij het haventje, waar oude botters aangemeerd liggen. Kijk voor meer informatie: https://www.bezoek-elburg.nl/nl

Andet

GPS ruil alleen voor minimaal 1 week. Schoonmaakkosten 60,- euro. Bedden opgemaakt bij aankomst +5,- per bed.

Bolig ID

#1831258URL kopieret!

Fasciliteter

Vores grundlæggende ting

Køleskab
Fryser
Ovn
Mikrobølgeovn
Varmeanlæg
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
TV
WiFi
Satelit-/kabel-tv
Spillekonsol

Unikke faciliteter

Privat parkeringsplads
Pejs/brændeovn
Balkon/terrasse

Fjernbetjening venlig

Højhastighedsforbindelse

Miljøansvarlige faciliteter

leverandør af vedvarende energi
Adgang til offentlig transport
Læs mere

Hus regler

Børn er velkomne

Kort

Meld dig ind i HomeExchange-fællesskabet

Tilmeld dig og se hvor boligen ligger og kontakt dernæst ejeren for at arrangere et boligbytte!

Loading

Ofte stillede spørgsmål

Ja, denne bolig har en wifi-forbindelse. Vi anbefaler, at du diskuterer dette med værten for at sikre, at hastigheden er tilstrækkelig til dine behov.
Ja, denne bolig har en eller flere parkeringspladser.
Denne bolig har 3 soveværelser.
Denne bolig er 65kvm.
Kom i gang med at bytte bolig!

For at kunne kontakte medlemmer, må du oprette en HomeExchange konto